YENİ BAŞKAN SUAT DEVRAN

Bu habere 378 kez bakıldı. Haberin eklenme tarihi: 08/02/2019
Haymana Ziraat Odası başkanlık seçimi yapıldı. İki adayın yarıştığı seçimi 9 oy farkla Suat Devran kazanarak Balıkçı’nın 3 dönemlik başkanlığını sona erdirdi.
Seçim 2 Şubat Cumartesi günü Kardelen Düğün Salonunda yapıldı.
Yarışa mevcut başkan Halil İbrahim Balıkçı ve Suat Devran katıldı.
Seçim divan kurulunun oluşturulması ve odanın bilanço özetlerinin okunmasının ardından başkan adayları birer konuşma yaptı.
İlk konuşmayı Halil İbrahim Balıkçı yaparak, “Başkanlığım süresince en iyi himzeti vermek için gayret ettim. Odamız Türkiye’nin sayılı kurumları arasında bulunmaktadır. Çiftçilerimizin her türlü hibe desteğinden yararlanması için yoğun çaba gösterdim ve başarılı da oldum. Yakın sürede odamız bir denetim geçirdi ve müfettişler tarafından takdir edildik. Bu bir hizmet yarışıdır. Bugün burada dostça, demokratik bir seçim olmasını temenni ediyor, katılımcı delege arkadaşlara teşekkür ediyorum” dedi.
Balıkçı’nın ardından diğer aday Suat Devran kısa bir konuşma yaparak, “Kim hayırlı olacaksa Allah o kişiye nasip etsin. Katılan tüm delege ve çiftçilerimize teşekkür ediyorum” dedi.
Konuşmaların ardından oylamaya geçildi. Oylamada 78 delegenin tamamı oy kullandı. Oylama neticesinde 78 oyun 3 tanesi geçersiz kabul edilirken, Suat Devran 42 ve Halil İbrahim Balıkçı da 33 oy aldı.
Böylece Haymana Ziraat Odası’nın yeni Başkanı Suat Devran oldu. Devran’ın seçimi kazanmasının ardından köylüleri ve destekçileri büyük bir coşkuyla Devran ve ekibini kutladılar. Kutlamalar esnasında bir kişi havaya ateş edince, güvenlik güçleri tarafından müdahale edildi. Kutlamalar Kardelen Düğün Salonu’nun ardından Saat Kulesi meydanında da devam etti.
Suat Devran başkanlığa seçilirken odanın yönetimi ise şu isimlerden oluştu: Erkut Kubat, İlhami Özdemir, Halit Tümtürk, Ravaha Öztürk, Mustafa Coşkun, Eyyüp Güler. Üst Kurul Üyeleri ise: Suat Devran, İlhami Özdemir, Yavuz Yıldırım, Hacı Ali Çınar, İsa Soysal, Mehmet Yıldırım, Bekir Gül.
DEVRAN MAZBATASINI ALDI
Suat Devran 3 dönem başkanlık yapan Halil İbrahim Balıkçı ile girdiği seçim yarışını 9 oy farkla kazanmış ve 4 yıllık başkan olduktan sonra Çarşamba günü de başkanlık mazbatasını Haymana İlçe Seçim Kurulundan alarak resmen makamına oturdu.
Devir teslim töreninde yeni başkan Suat Devran, Eski Başkan Halil İbrahim Balıkçı’ya yaptıkları hizmetler için önce teşekkür etti, ardından plaket ve çiçek takdim etti.
Balıkçı, “Odamızın bir ihtiyacı olduğunda daima hizmetinizdeyim” derken Devran ise; “Sen bizim her zaman başkanımızsın. Ben de bu makamda 78 delegenin başkanı, tüm çiftçilerin hizmetkarı olacak, odamızı en iyi konuma getirmek için elimden geleni yapacağım.” dedi.
Haber: Hüseyin YILDIRIM
Bu yazıya toplam 2 yorum yapıldı.
  • Başlık : hayırlı olsun 08/02/2019 04:01:13
    Gönderen : ali
    ilçemiz ve çifçilerimiz adına hayırlı olsun Allah utandırmasın suat bey yanlız anlamadığım en üst resimdeki sol alttan 1 ve 2 nolu arkadaşlarımız her taşın altından çıkıyorlar hangi kuruma gitsem ikisi hangi bankaya gitsek ikisi her siyasi partide ve belediye seçimlerinde bu ikisi artık çekilinde yeni yüzler gelsin
  • Başlık : tebrikler 08/02/2019 02:35:34
    Gönderen : MAHMUT BAŞARAN
    öncelikle Yeni seçilen başkanımı değerli kardeşimi tebrik ediyorum. sevgili eski başkanımız Halil ibrahim Balıkçı beyi de bugüne kadar çiftçilerimize yapmış olduğu hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum. Sevgili Suat Devran Başkana bu saatten sonra yakışan çıtayı daha da yükseklere çıkartarak, şu an ciddi anlamda zor günler geçiren çitfçimize neler yapabilirizi düşünüp, yönetim kurulu birlikte vakit geçirmeden çalışmalara başlamaktır. seçimler haymanamıza hayırlara vesile olur inşallah sevgi ve saygıyla