“YOLUNUZU BAŞINIZA ÇALIN”

Bu habere 254 kez bakıldı. Haberin eklenme tarihi: 03/08/2018
Büyük Konak Mahallesi Muhtarı Murat Çiçek, köylerine yapılan grup yolu hakkında çarpıcı açıklamalarda bulunarak adeta açtı ağzını, yumdu gözünü!..
Büyük Konak Mahallesi Muhtarı Murat Çiçek, köylerinin de içinde bulunduğu grup yoluna atılan soğuk asfaltı eleştirdi.
Çiçek konuşmasında: “Sözde Büyükşehir Belediyesi bizim bölgemize soğuk asfalt atmış. Gelin görün ki asfalt demeye bin şahit ister. Haymana’nın bir kısmına sıcak asfalt atılırken, bizi üvey evlat görüp soğuk asfalt atıyorlar. Daha yolu yaptıktan 1 gün sonra yol neredeyse kullanılamaz hale geldi. Bu nasıl bir pervasızlık, bu nasıl iş bilmezlik anlayamadık. Kaç tane kaza oldu. Yolu hiç yapmasaydılar daha iyiydi!.. Eğer içlerinde azıcık mertlik varsa gelip şu yollara bir baksınlar. Biz böyle bir hizmete layık değiliz. Burada insanlar yaşıyor. Bizleri ne olarak görüyorlar ki bize bu yolu layık görüyorlar. İnsan kuldan utanmıyor, Allah’tan da mı korkmuyorlar? Artık araçlarımızdan geçtik, can güvenliğimiz yok. Yola baktığımız zaman yol denemez buraya. Bildiğiniz kum, mucur dökmüşler. O yolda şuana kadar 1 kişi öldü, kaç kişi de yaralandı. Biz yol istemiyoruz. Bu yoldan para kazananlara haram olsun. Sanki Haymana güney köylerine inat bunu yapıyorlar. Haymana’nın Milli Parkı’nın olduğu, şehitlerinin yattığı yol böyle mi olacaktı. Bu yolda dâhili veya harici kimlerin parmağı varsa hakkımızı helal etmiyor, onları kamuoyunun vicdanına havale ediyoruz.” dedi.
Haber: Hüseyin YILDIRIM
Büyük Konak Mahallesi Muhtarı Murat Çiçek
Bu yazıya toplam 5 yorum yapıldı.
 • Başlık : Birazda Özeleştiri Yapmanız Gerekmiyormu? 08/08/2018 19:37:07
  Gönderen : Bende Haymanalıyım
  24 Haziran 2018 Büyükkonakgörmez Mahallesi Seçim Sonuçları Şöyle Olmuş. Milletvekilliği Seçimi sonuçları: Toplam Geçerli Oy: 75 - AKPART`ye :50 Oy - Diğerlerine 25 Oy Çıkmış.Cumhurbaşkanlığı Seçim Sonuçları: Toplam Geçerli Oy : 75 - Recep Tayyip ERDOОAN`a 68 Oy - Diğerlerine 7 Oy Çıkmış. Şimdi verdiğiniz oylara göre değerlendirildiğinde halinizden çok memnunsunuz gibi görünüyor. Gazeteye çıkıp onu bunu suçlayacağınıza birazda oy kullanırken tepkinizi göstersenize. Bu arada anlama özürlü olanlar için bir daha belirtmekte fayda var. Karahoca ya kimse yol yaparak ödül vermedi. Çalış yolu yapılırken Öz köylerin, Çalış İstikametinin, Culuk İsitikametinin ve Emirler Ataköy Katrancı hattından gelen araçların geçiş güzergahı yol mecburen hizmete kapatıldığı için tek Haymana ya geliş ve gidiş güzergahı olan Karahoca yolu mecburen yapılmak zorunda kalındı.Lütfen herkes doğruların böyle olduğunu bilsin. Aksini söyleyen varsa belediye Başkanı ile İlçe Başkanına böylemi değilmi sorsunlar.
 • Başlık : Anirir siz 07/08/2018 21:37:31
  Gönderen : Anlar ben
  BAzi yorumlardan da anlasiltigi gibi, akp nin cebindeysen sana daha niye hizmet etsin? Haymanali akp`nin ******* yalamaya devam ettigi surece, alacagi ancak ..... olur.
 • Başlık : SOОUK ASFALT GELİYOR HAYIRLI OLSUN 06/08/2018 21:54:45
  Gönderen : RUMUZ
  ömümüzdeki günlerde cenaze sebebi ile köyüm olan eskikışlaya gittim ve köye gitmeden arabayı yamak girişinde bıraktık.cenazeden sonra karahoca.katrancı.şerefli güzergahına gittik, yollar kaymak gibi hep sıcak asfalt, sebep alahacılı başlanarak yollar yapıla yapıla geliyor.nasıl geliyor soguk soguk geliyor .niye sıcak asfalt kalmamışmı .nerde bu muhtarlar neden köylüyü ayaklandırmıyor ,kaldır köylüyü ayağa,şehitlik gezisinde mangal dağını ziyarete gittiniz kaymakam bey,özdemir bey ,rüstem bey ,o zaman bediha hanımımız vardı görmedinizmi yolları bu milletin çilesi, milletin oylarıyla bir yerlere gelindiyse hizmette verilmek zorunda.Girişte zaten bir deli kavşağımız var delimi akıllımı bilinmiyor hangi deli, çizdiyse onuda düşünmek lazım yazık giden canlara,millet o kadar yazılar yazıyor neden bu kadar duyarsız davranılıyor neden bu umursamazsızlık neden bu eziyet GELEN AОAM GİDEN BAŞAM HEP BANA HEP BANA KİMSE DEMİYOR SİZE BIKTIK ARTIK SANDIОA GİTME HAYMANA GİTTİОİN SÜRECE SİZE MÜSTEHAK
 • Başlık : Sizin köyün asfaltı karahocaya 04/08/2018 17:19:00
  Gönderen : Hizmet
  Muhtar adamlar ak akpartiye tek oy vermediler sandık kapatılar asfaltı ilk onlar aldı size gelmez sizin köye ayrımclılk var büyük düşün haymana
 • Başlık : Ah muhtarım ah muratım dinlemediniz beni 03/08/2018 06:51:49
  Gönderen : Ahmet
  Biz böyle bir hizmete layık değiliz.Burada insanlar yaşıyor.Bizleri ne olarak görüyorlar ki bize bu yolu layık görüyorlar.İnsan kuldan utanmıyor,Allahtan da mı korkmuyorlar?Muhtar Muratcan seni severim 2-3 defa karşılaştık ve benimle tanıştırdılar.Ben de ağzımı açıp gözümü yumarak sana,sırçasaray kirazoğlu yaprakbayırı bahçecik gültepe eskikışla ve yamak muhtarlarına sakalımız yok birde beni dinleyin ve protesto olsun diye sandık başına gitmeyin,bak sabahleyin sıcak asfalta hemen başlarlar dedim.Bunu Türkiyede 3-4 yörede basında okuduğum için biliyorum.Siz ne yaptınız?açtınız ağzınızı yumdunuz gözünüzü mühürü lambaya bastınız.Ne oldu?Sonrada bizi adam yerine koymuyorlar diyorsunuz.Sizin köylerin sıcak asfaltının 2 sene önce nereye verildiğini de araştırdınız mı?Araştırmazsınız.