Yusuf Yılmaz

yusufyilmaz@haymana.com
Yazarın sitemizde "105" adet yazısı bulunmaktadır. Eklenme Tarihi: 30/01/2019 757 kez okundu.

ALLAH’A AİT YETKİYİ, ALLAH’TAN ALMAYA KALKAN UTANMAZLAR

AKP Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz, Sivas Belediye Başkanı Adayı Hilmi Bilgin'e oy isterken, "Hilmi Bey'e vereceğiniz destek mahşer günü beraat belgeniz olur" dedi.

 

Bu söz, İlahlık yetkisini haşa Allah’tan alıp, kendilerine vermekle eştir, açıkça Allah’ı inkâr ve Allah’ın yetkilerini kendi yetkilerine almak demektir.

 

Allah'a ait olan yetki gasp ettikleri yetmediği gibi, şirk olan eylemi kurtuluş vesilesi görmek, sapma ve sapmanın bir başka boyutudur.

 

Ama bazı beyin özürlü koyunlar ise, ne söylediğinden haberi olmayan bu adamın söylediklerinden rahatsız olmak ve onu eleştirmek yerine, bir Müslüman olarak eleştiriyoruz diye, bize hakaret ediyorlar. Bir şeyden çakmayan beyinleri ile bana “Ne zaman solcu oldun, senin komünist olduğunu bilmiyordum, çıkar dünyası Müslümanı bile gâvur ediyor” sözlerini söyleyerek, İslam’dan, Kur’an’dan habersiz yaşayan koyun sürüleri olduklarını gösteriyorlar.

 

Bu tür sürü kişilerin önüne saman koysan, arpa veya yulaf sanır ve iştahlıca yerler. Böyle koyun kafalı sürüler, facebook arkadaşlığımdan çıkıp defolup gitsinler.

 

Haymana'da; Yamak, Gedikli (Gültepe) Köyleri başta olmak üzere, koyun sürülerinin çoğunlukta olduğu ve tamamen beyinlerini kiraya vermiş koyun tipli insanların çokluğu dikkat çekmektedir.

 

Bana hakaret eden ve beni gavur yaparak iftira eden bu koyun tipli zavallı insanların, Ebu Cehil olmaktan kurtulmalarını ve bırakın Müslüman olmayı, insan diye insanların arasında gezip dolaşmalarını sabırla beklemekten başka çaremiz yoktur.

 

Yukarıdaki demece, ahirette kendilerine yardımcı olacağı zannı ile cemaat liderlerini, şeyhlerini şirke vesile kılan tipik bir mürit ve cemaat koyunluğunu çağrıştıran bir mantık gözü ile bakabiliriz.

 

Ne diyeyim? Rabbim beyinlerini kiraya veren bu tür ahmaklardan Müslümanları korusun. Çünkü inek gibi sağılmaktan zevk aldıkları gibi, artık inek olmak istemediklerini gösterecek bir hareketleri de göze çarpmamaktadır.

 

Beraat etmek, şirk ve zulümden beri olmak, Allah'tan bağışlanma dilemek, ancak Müslümanca ve imani yapı ile olabilir.

 

"İyi bilin ki, halis din yalnız Allah’ındır. O’nu bırakıp da başka dostlar edinenler, “Biz onlara sadece, bizi Allah’a daha çok yaklaştırsınlar diye ibadet ediyoruz” diyorlar. Şüphesiz Allah, ayrılığa düştükleri şeyler konusunda aralarında hüküm verecektir. Şüphesiz Allah, yalancı ve nankör olanları doğru yola iletmez." (Zümer Süresi 3. Ayet)

 

“Ayetlerimize karşı inkâra sapanları şüphesiz ateşe sokacağız. Derileri yanıp döküldükçe, azabı tatmaları için onları başka derilerle değiştireceğiz. Gerçekten, Allah, güçlü ve üstün olandır, hüküm ve hikmet sahibidir.” (Nisa Suresi, 56. Ayet)

 

“Kendilerine kitaptan bir pay verilenleri görmedin mi? Aralarında Allah'ın kitabı hükmetsin diye çağrılıyorlar da, onlardan bir bölümü yüz çeviriyor. Onlar, işte böyle arka dönenlerdir.” (Al-i İmran Suresi, 23. Ayet)

 

“Şüphesiz bu, gerçek bir olayın haberidir. Allah'tan başka İlah yoktur. Ve şüphesiz Allah, üstün ve güçlü olandır, hüküm ve hikmet sahibidir.” ( Al-i İmran Suresi, 62. Ayet)

 

http://www.tevhidhaber.com/mahser-gunu-beraat-belgeniz-akpye-oy-verin-140269h.htm

 


Yorum Yapın
500

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz.