Yusuf Yılmaz

yusufyilmaz@haymana.com
Yazarın sitemizde "100" adet yazısı bulunmaktadır. Eklenme Tarihi: 20/11/2017 515 kez okundu.

HAYDUT VE KATİL BATININ (5’Lİ ÇETENİN TASMALISI BİR-LEŞŞ-İMİŞ DEVLETLERİN) İKİYÜZLÜLÜĞÜ

Suriye savaşının başlangıcından beri Zalim Esed rejimi, Yermük, Madaya ve Doğu Ğûta gibi bazı bölgelerde halkı abluka altına alıp, hem ablukadan çıkmalarına, hem de onlara gıda yardımı yapmak isteyen Sivil Toplum Örgütlerine izin vermeyerek ölümle baş başa bırakmıştır.

 

Ancak insanları şoke eden bir durum ortaya çıktı. Abluka altında bir yer olan, orada yaşayanların ise açlıktan kedi eti, ot ve ağaç yaprakları yediği Doğu Ğûta’ya, muhalif gruplardan Ahrar’uş Şam'ın son operasyonundaki ilginç olduğu kadar aşağılık bir detay ortaya çıktı. Böylece, Batı’nın ve Bir-leşş-imiş Milletler’in maskeleri de düşüyordu. Bir-leşş-imiş Milletler, “Doğu Ğûta’daki sivil halka erişimimiz yok” diyordu. Ama yalanı, Esed rejimi ve askerlerine yaptığı yardımla ortaya çıktı.

 

Bir-leşş-imiş Milletler Dünya Gıda Programı (WFP)’nın görevi, kendi deyimleri ile şöyle tanımlanır: “Doğal afetler, savaşlar veya sivil çatışmalar gibi nedenlerle ani açlığa maruz kalan halk kitlelerine insani amaçlarla gıda yardımı sağlamayı temel amacı olarak belirlemek.” Buraya kadar tamam mı?

 

Ama bu kukla ve tasmasının ipleri 5’li haydut çetenin elinde olan örgüt, Esed’in askeri kampı olan ve Muhaliflerin ele geçirip girdikleri zırhlı tugay üssünde, (WFP)’nın  yardım kumanyaları, Esed’in askerlerine verildiği belgelendi.

 

Bir-leşş-imiş Milletler, eğer onurlu ve şerefli bir örgüt olsaydı, WFP’nın Bir-leşş-imiş Milletler Dünya Gıda Programı çerçevesinde yardım paketlerini, Doğu Guta’da açlık çeken ve açlıktan kedi eti, ot yiyen halk kitlelerine vermesi gerekirken, onlara zulmeden ve aç bırakan zalimlere ulaştırmasını suç kabul edip, soruşturma açtırması gerekirdi.

 

Yukarıda belirttiğimiz gibi, Bir-leşş-imiş Milletler de, “Doğu Ğûta’ya erişimimiz yok” diyor. Ama kendi halkını öldüren Esed rejimi askerlerine yardım etmeyi ihmal etmeyecek kadar kahpe olduğunu da ortaya koyuyor.

 

Batının; dolayısıyla BM Güvenlik Konseyini elinde tutan 5’li çetenin ikiyüzlülüğünü gösteren bu olay, artık Müslümanların kendi ayakları üzerinde durması ve İslam Birliği’nin kurulmasının gerektiğini ortaya çıkarıyor.

 

Aynı Bir-leşş-imiş Milletler’in, dünyanın her yerinde ve 1990’lı yıllarda Bosna Hersek’teki Müslümanlara yapılan katliamlara seyirci kalmamış mı idi? Yine şu anda, Myanmar Arakan’da, Doğu Türkistan’da, Irak’ta, Suriye’de, Dağlık Karabağ’da, Afganistan’da, Bosna’da, Afrika’da, Asya’da ve dünyanın her tarafında, mazlumlara yapılan katliamlara seyirci kalmıyor mu? Bu durumda Suriye’deki mazlum ve sahipsiz insanları düşünmesi mümkün mü?

 

Bu durumda Ortadoğu toprakları üzerindeki; Türkü, Kürdü, Arabı, Alevisi, Sünnisi ile bütün Müslümanların gözlerini açmaları ve artık akıllarını başlarına almaları gerekiyor. Bizim bizden başka dostumuz yoktur. Kâfirlerden dost olmaz. Yüce Allah da zaten buyurmuyor mu?

 

“Ey iman edenler! Yahudileri ve Hıristiyanları dost edinmeyin. Onlar birbirlerinin dostudurlar. Sizden kim onları dost edinirse o onlardandır. Allah zalimler topluluğunu doğru yola eriştirmez.” (Maide Süresi 51. Ayet).

 

Batının onların hayrına bir şey düşünmediğini anlamaları gerekir. Ortadoğu toprakları üzerindeki insanların, kardeş kardeşe yaşayıp, batılı sömürücü emperyalist kâfirleri bu kutsal ve bereketli topraklardan kovmaları, atmaları gerektiği bilincinde olmalıdırlar. Çünkü Batı’nın; dünyada, Suriye’de ve Ortadoğu’nun diğer bölgelerinde katledilen mazlumları önemsemediği, bizzat kendisi katlettiği, çıkarı ve İsrail’i koruma dışında başka bir şey düşünmediği ispatlanmıştır. Kendilerine karşı gelenleri de terörist olarak yaftalarını görüyoruz.

 

Ancak bunu yapmanın yolu da, halkı Müslüman olan ülkelerinin uşak yöneticilerinin saltanat koltuklarının yerle bir edilmesinden geçer. İslam topraklarındaki büyük enerji potansiyellerini bir koltuk için kâfirlere peşkeş çeken ve bunun yanında İsrail ile Amerika ile dirsek dirseğe olacak kadar alçaklaşan, kendi sapık rejimlerinin belamlarını müftü olarak empoze ederek, İsrail’in dost olduğunu söylettiren bu yöneticilerin iplerinin çekilmesi elzemdir ve bu da kendi halklarının görevidir.

 

Aksi halde zaman, bu toprakların çocuklarının aleyhine çalışıyor ve Allah’ın emirlerini yerine getirmemeleri nedeniyle, ileride telafisi mümkün olmayan daha büyük belalar ve katliamların habercisi oluyor.  17/11/2017

 

 


Yorum Yapın
500

Bu yazıya toplam 2 yorum yapıldı.
  • Başlık : İki yüzlü batı 22/11/2017 08:16:47
    Gönderen : Cüneyt Duran
    İYİ GÜNLER. ALLAH kimseyi açlıkla imtihan etmesin. Suriye de yaşayan insanlar bu duruma düştüyse Allah yardımcıları olsun. Temeli sömürge, kölelik ve zulüme dayanan batıdan zaten başka ne bekliyeceğiz. Cumhuriyet kurulduktan sonra milletimize empoze edilen çağdaşlık adı altında batı hayranlığı hala devam etmektedir. Adamlar ellerinden gelse bizi bir kaşık su da boğacaklar. Ama Türkiyenin büyük çoğunluğu hala batıyı savunup belli bir kesimi gerici görmektedir. Allah onlara fırsat vermesin.
  • Başlık : Eline sâglik enişte bu lees kargaları tarih boyunca hep aynı kahpeligi yapmıştır biz anlamakta güçlük çektik ve onları ... 19/11/2017 10:08:24
    Gönderen : Mustafa ILICAN
    Tebrikler eniste