Ömer Demir

odemir@haymana.com
Yazarın sitemizde "21" adet yazısı bulunmaktadır. Eklenme Tarihi: 03/04/2009 5323 kez okundu.

BİR BAŞARI ÖYKÜSÜ HACI AYSU

Çocukluk yılları yokluk, tabiri caizse fakirlikle geçti...

Ailesel sebebler yüzünden çok küçük yaşlarda dedesinin yanında büyüdü Dedesi ona hem babalık hem dedelik yaptı Ebesi ise hem annelik, hem de ebelik Dayılarını da unutmamak lazım

Boya sandığını hatırlarım dayısı  Hasso ile birlikte uzun boyu, sıska yapısı ile parklarda kahveler de ayakkabı boyacılığı yapardı 80'li yıllarda beraber epey çalıştık.Hasan ve Hüseyin dayımın kahvesinde.

Ben ocakta çalışır o ise yaylakent pasajına çay servisi yapardı. İkimizde Hasan'ı çok severdik kafa dengimizdi ama Hüseyinden çok korkardık .

Çalışma süremiz boyunca hep iyi idi ilişkilerimiz.Dürüst kendi halinde ama ekmeğini taştan çıkarırdı. Yapmadığı iş kalmadı. Kamyonlardan çok kavun karpuz indirdiğimiz günler oldu.

Daha sonra galiba manav ve kavun karpuz işleri ile uğraşmaya başladı derken en son gördüğümde ticarete atılmıştı. Yokluk ve fakirlikle geçen çocukluk evresini geride birakmış ,artık pişmiş, delikanlı olmuştu.

Ama bu süreç zarfında küçük olan haymanamızda yüz kızartıcı ya da kavgalı patırtılı hiçbir işe girdiğine tanık olmamış ve de duymamıştım. Derken siyasete girdiğini duydum.Ak partinin kuruluş yıllarında o da bu yelpazenin içinde yerini almış ,aktif siyasete atılmıştı.

Kimilerine göre çevresindekilere çalım atıp ,bir rövaşata ile ilçe başkanlığını kaptığı söylenir kendisine göre ise; öyle bir şey olmadığı ,kimseye yamuk yapmadığını, gerekirse herkes ile yüzyüze bu konuyu karşılıklı konuşmaya hazır olduğunu söylerdi.

Yıllar yılları kovaladı ,siyasete atıldı.Siyasetteki koşuşturmaları ,mücadeleleri aynı çocukluğundaki gibi geçti desek yalan olmazdı. "AKP'nin ilçe başkanı oldu." Uzun yıllar ilçe başkanlığı yaptı .

Kimine göre iyi, kimine göre ise kötü ? Kimisi cahil dedi ,ilkokul mezunu dedi ,ismini bile doğru dürüst yazamaz dedi Ama o bildiğinden şaşmadı ,devam etti Haymana da bence başarılı olan ilçe kaymakamını o gönderdi dediler Ankara da çok haymanalıyı işe soktuğu söylendi, söyledi.....

Haymanamıza güzel bir gölet kazandırdı ,ama ortada sahipsiz kaldı. Umarım bu yaz oraları hareketlendirirsin. Yıllardır kaderimiz olan Polatlı yolunu yapıcam dedi. Uğraştı ... Koşuşturdu.... Ödeneklerini çıkardı ilk kepçeyi vurdurdu,ardından da epey bir kısmını tamamladı....

Polatlı yolunu bitiremezsem istifa ederim dedi,yol bitmedi ama oda istifa etti Kimine göre belediye başkanlığına aday olacak o yüzden bu lafı sarfetti dedi.

Ama sonuçta dediğini yaptı istifa etti. Belediye başkanlığına aday oldu AKP'nin dışında aday olsun 100 tane oy bile alamaz dediler Ama Tüm Türkiye de AKP rüzgarları eserken Onunda bundan faydalanmaması düşünülemezdi.

Yine mücadeleler,koşuşturmalar ,birbirinden değerleri başkan adayları arasından sıyrılıp ,yoğun uğraşılar sonucu ipi göğüsledi.

...................  Hacı AYSU Haymana Belediye Başkanı   ..........

Binlerce Tebrikler Hacı AYSU Senin bu mücadelen öncelikle geleceğini karamsarlıklarla doldurmuş,tükenmiş haymanalı gençlerimize ve halkımıza bir ışık olacaktır.

Aynı zamanda diğer rakiplerine ve muhaliflerine hatalarını gözden geçirmelerine vesile olacaktır. Birazda şans gerekiyor ama çalışmadan ,koşturmadan yorulmadan da olmuyor bu işler ,.

Başarıya ulaşmanın kilidini okuyanlara okuyamanlara herkese göstermiş oldun Kimine göre bunların hepsi tesadüf... Bu süreçten sonrasının tesadüf olup olmadığı artık sana ve ekibine kalmış....

Haymanayı olduğu gibi kucaklayıp neden bir Beypazarı gibi yapamayasın!!!

Haymanayı neden bir kaplıca turizm merkezi yapamayasın!!!

Dedim ya birinci hedefine ulaştın ,bundan sonrası artık daha çok önem kazanıyor

.. Haymana halkı AKP, Hacı AYSU dedi...

Artık mazeretinde yok Seçim boyunca tüm söyledikleriniz gerçekleşti.

Mazbata elinde ,yetkiler belinde İktidar partisi ve Melih Gökçek arkanda Başarılı olmak zorundasın Hacı Aysu!!!

Yarım kalan projeleri desteklemeli ,yeni projeler üretilmeli ,önündeki 5 yılı ekibinle çok iyi değerlendirmelisin ,kaybedecek 1 dakikanın bile olmadığını ayrıca bilmelisin.

Senin başarından; Öncelikle sen ve ekibin, ardından da haymanamızın kazançlı çıkacağı aşkikardır.

"Tersi ise siyaset hayatını bitirecek, Haymanımızı geriye götürecektir."

Bu fırsat ve şansı çok iyi değerlendirmek gerekir.

Birbirinden değerli seni zorlayacak başkan adaylarımız , bugünden itibaren çalışmalara başladılar bile ona göre?

Her şeyin hayırlısı olsun

Bundan sonra biz haymanalılara düşen görev Haymanamız için kenetlenmemiz ,bir daha ki seçimlere kadar her şeyi unutup Haymanamızı hak ettiği yere getirmek için el ele vermemiz..

Sağlıcakla kalın


Yorum Yapın
500

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz.