Yusuf Yılmaz

yusuf.yilmaz.06@hotmail.com
Yazarın sitemizde "114" adet yazısı bulunmaktadır. Eklenme Tarihi: 01/02/2024 67 kez okundu.

İşlevini ve Misyonunu Yitirmiş Hatta Yerine Getirmemiş Olan İslam İşbirliği Teşkilatı

3 Aydan fazla bir zamandır, Filistin Gazze’de tarihin en büyük soykırımı, siyonist terör devleti israil tarafından yapılmaktadır. Dünya Müslüman devletleri ise, kendi koltuk derdine düşen yöneticiler tarafından yönetilmekte. Batı ise her çağda olduğu gibi, emperyalist sömürü düzenlerinin devamından başka hiçbir insani bakışları yoktur.

 

İşlevsiz ve İslamsız İşbirliği Teşkilatının görevleri neler imiş?

25 Eylül 1969 tarihinde kurulan İ.İ. Teşkilatının amacı; üye devletlerarasında iş birliği ve dayanışmayı güçlendirmek, İslam Dünyasının hak ve çıkarlarını korumaktır. Yani görünürde öyle idi. Şimdiye kadar elle tutulur bir icraat ve yaptırımı olmayan bu örgüt, en son İsrail’in Gazze’ye yaptığı saldırı ve soykırımı üzerine, 11 Kas 2023 tarihinde, Arap Ligi ile beraber toplandı.

Gazze gündemiyle toplanan İşlevsiz ve İslamsız İşbirliği Teşkilatı ve Arap Ligi, Olağanüstü!! Ortak Zirvesi'nde 11 Arap ülkesi, İsrail'e, Altı Gün Savaşları'nın yapıldığı 1967'deki gibi geniş bir ambargo uygulanması önerisinde bulundu. Petrol kullanımı, İsrail uçaklarının Arap hava sahasına girememesi, tüm ilişkilerin dondurulması gibi maddelerin yer aldığı öneriyi Bir-leşşşş-ik Arap Emirlikleri, Suudi Amerika (Arabistan), Fas ve Bahreyn bu basit bir öneriyi dahi reddettiler.

Ortak Zirvesi sonrası yayınlanan sonuç bildirgesinde şu cılız madde yer aldı: “Filistin halkı güvenlik ve barışa kavuşmadan İsrail'in ve diğer hiçbir bölge ülkesinin güvenlik ve barışa kavuşamayacağını teyit eder”. Yani sıradan bir batılının söyledikleri sözlerden daha zayıf ve aşağılık ve daha cılız bir karar. Gazze’de sivil halka soykırım yaparak, bebek, çocuk, kadın, yaşlı demeden hepsini öldüren İsrail’e karşı sert kararlar almayı bir kenara bırakalım, en basiti ve risksiz olan ekonomik ambargoyu dahi uygulamadılar.

Geçmiş yıllarda haymana.com’daki köşe yazımda, Suudi Amerika ve BAE’leri liderlerinin köklerinin Yahudiliğe dayandığını, ancak yüzyıllar boyunca bunu gizlemeyi başardıklarını ve Osmanlı yıkılınca saklama gereği duymadıklarını yazmıştım. Hatta daha sonraki yıllarda araştırma yapan bazı akademisyenlerin bu 2 ülke ile birkaç Arap ülke yöneticilerinin köklerinin Yahudiliğe dayandığı belirtmişlerdir. Ayrıca yabancıların da bu konuda görüşleri vardır.

İsrail'deki Siyon Mirası Dostları Merkezi Başkanı Mike Evans, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman ile Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Abu Dabi Veliaht Prensi Muhammed bin Zayed'in İsrail'e birçok Yahudi'den daha fazla destek verdiklerini söyledi. Evans, Bin Selman ile yaptığı bir görüşmesinde kendisine Yahudi ve Hristiyanlarla ilgili neler düşündüğünü sorduğunu, bunun üzerine Suudi Veliahtın "Yahudi ve Hristiyanları sevdiğini, hatta kendisini yetiştiren dadısının Yahudi olduğunu vurguladığını" söyledi. (1)

 

Evans ayrıca "Filistinlilerin neler yapabileceğini" sorduğu Prens Salman Muhammed’e, Salman’ın kendisine "İş basit. Filistinliler İsrail'i taklit etmeli." cevabını verdiğini aktardı. Yani Filistinliler, Suudiler, BAE, Mısır,  Ürdün ve bazı Arap ülke yöneticileri gibi İsrail’in güdümünde ve onların piyonu olsunlar demek istedi.

 

Prens Salman öyle rezil de diğer Müslüman ülke yöneticileri ondan aşağı mı? Hepsi de bir şekilde, yani ya gönüllü ya da gönülsüz (saltanat koltuğu ve rant korkusu) Amerika’nın, ya da İsrail’in güdümündedirler. Öyle olmasaydı, 3 aydan fazla bir zamandır Gazze’de bebekleri, çocukları, kadınları katleden terör devleti İsrail’in bu kadar cüret ve pervasız hareket etmesi mümkün mü? Mısır, Suudi Amerika ve Türkiye; bir araya gelip, savaşmalarına gerek yok, sadece İsrail’i sert bir şekilde ikaz etseler dahi İsrail bu kadar vahşete imza atmazdı. Ama yapamazlar, bu iş iman ve cesaret işidir.

 

Eğitimci yazar Adnan Kalkan ''Batı, Gazze'de dönmeye başladı.'' başlıklı yazısında soykırıma destek veren batının ikiyüzlü tavrını eleştirdi. “İsrail soykırım yapıyor, Avrupa (birçok devlet) ve Amerika ise destek veriyor. Hamas’ı terörist gösterip soykırıma destek verip,  meşru hale getirmeye çalışıyorlar. Şimdi ise, tek tek günah çıkarmaya çalışır gibi geri dönmeye başladılar, rezilliklerini temizlemeye çalışıyorlar. Peki neden? Çünkü Vietnam nasıl Amerika için bir bataklık olduysa, Gazze de, İsrail ve ona destek verip, asker gönderen diğer ülkeler için de tam bir bataklık olduğunu gördüler. Gazze’den çıkamayacaklarını sonunda anladılar” diye yazdı.

 

Batı Vahşidir, medeni değildir. Batı (Abd ve Avrupa), medeniyet yularını kafalarına geçiren vampir ve tek dişi kalmış sömürücü canavarlar topluluğudur. Ama kendilerini dünyaya, özgürlükçü, çağdaş, modern olarak tanıtırlar. Gerçekte ise kapalı varil içinde kanalizasyon çukurundan daha rezil ve pis kokuludurlar. Gazze saldırısında İsrail'in soykırımı, onların bu ikiyüzlü yalancı, sahtekâr ve yılan yüzlerini ortaya çıkardı. Şimdi ise halk baskıları ve sosyal medya gerçekleri, onların kıvırmalarına sebep oldu. Son zamanlarda İsrail zulmünün açık ve vahşi hali karşısında, bazı devlet yöneticilerinin mecburen adım atmalarını sağladı. Az bir kısmı da vicdanen bu zulme karşı duruyor.

Batı zengin değil, zenginliğini, sömürdükleri Asya ve Afrika topluluklarındaki gerek kukla yöneticisi olan ülkeler eliyle, gerekse zorla baskı ile saldırarak elde ettikleri yeraltı ve yer üstü kaynaklarından almaktadırlar. Ama artık maskeleri ortaya çıktı. Afrika onları kovmaya başladı. Fransa'nın bir kaç Afrika ülkesinde tepetaklak kovulması bir örnektir. Başka kovulan batılı yamyam ülkesi varsa, yazımı okuyan vatandaşlar altına yorum olarak yazabilirler.

Yıllarca hak, hukuk, adalet diye dünyaya şarkılar söyleyen Avrupa ve Amerika, şimdiye kadar nasıl hak, hukuk ve adalet düşmanı olduklarını; hak, hukuk ve adaleti sadece kendileri için geçerli kıldıklarını hep beraber gördük. Gazze soykırımı gerçek yüzlerini gösterdi. Bu soykırım; İsrail'in zalim, katil bir topluluk olduğunu yani dünya için tehlikeli bir terör örgütü olduğunu kanıtladığı gibi, Avrupa ve Amerika’nın da ikiyüzlü ve zalimliğini kanıtlamış oldu, İsrail’in oyuncağı olduklarını da öğrenmeyenler öğrenmiş oldular.

İsrailli tarihçi Zimmermann, “siyonist İsrail yöneticilerinin siyonizm ideolojisinin başarısız olduğunu bir türlü anlamadılar” diyor. (2)

Bir tarafta 75 yıllık işgalci İsrail, diğer tarafta ise vatanını ve Müslümanların kutsalını korumaya çalışan Hamas’ın Mücahitler ordusu. Yüce Allah'ın nice az toplulukların çok topluluklara galip geldiği tabiri Gazze’de vücut bulmuş olarak görüyoruz.

İsrail’in siyonist grubu zaten devlet görünümünde bir terör örgütüdür. Amerika ve Avrupa ise, ahlaksız, cibilliyetsiz, haysiyetsiz bir görünüm veriyor. Çünkü Gazze’de öldürülen bebekler, çocuklar ve kadınlar olduğunu bile bile tek taraflı olan bu savaşa dur demiyorlar. Şimdi artık bebekler ve çocuklar açlıktan ölmeye başladılar. Bu da şerefi olmayan dünya ülkeleri ve Müslüman ülkeler için yüz karası ahlaksız bir durumdur.

DÜNYA MÜSLÜMANLARI BUNUN HESABINI ALLAH’A VEREMEZLER

Dünyada şu anda gerçek Müslüman olarak tabir edilecek halk Filistin (Gazze) halkıdır. Çünkü onuru, şerefi, haysiyeti olmayan dünyadaki Müslümanları yönetenlerin ve Müslümanların onurunu tek başlarına koruyorlar. Diğer dünya Müslümanları içinde şuurlu ve Gazze için acı çeken Müslümanlar elbette vardır. Özellikle İslami STÖ bu konuda büyük çaba sarf ediyorlar. Ancak dünyadaki duyarsız diğer Müslümanlar, yöneticileri ile birlikte, öküzün trene baktığı gibi sadece seyrediyorlar. İsrail ve Amerika mallarına bir boykotu dahi yapamıyorlar. Yöneticileri ise kıvırmaktan başka bir şey yapmıyor, sadece laf ebeliği yapıyorlar. Çünkü saltanat koltukları ve rantları; İsrail ve onun kuklası Abd’nin iki dudağı arasındadır.

  1. https://www.aa.com.tr/tr/dunya/bin-selman-ve-bin-zayid-bircok-yahudiden-daha-fazla-israil-destekcisi/1512040
  2. https://www.haber7.com/dunya/haber/3379231-israilli-tarihci-zimmermann-siyonizm-ideolojisinin-basarisiz-oldugunu-soyledi

Yorum Yapın
500

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz.