Yusuf Yılmaz

yusuf.yilmaz.06@hotmail.com
Yazarın sitemizde "113" adet yazısı bulunmaktadır. Eklenme Tarihi: 06/05/2020 1920 kez okundu.

Lut Kavmi, Eşcinsellik=İbnelik ve Diyanet

 

Diyanet işleri başkanı Ali Erbaş, camilerin kapalı olduğu günde Hacı Bayram Camii'nde temsili Cuma namazını kıldırırken, eşcinsellik=ibnelik hakkında “İslam zinayı en büyük haramlardan kabul ediyor. Lûtîliği, eşcinselliği lanetliyor” dedi.

 

Diyanet işleri başkanı olmuş bir adamın, eşcinsellik=ibnelik için kullandığı “İslam lutiliği yasaklıyor” sözleri ile lutilik kelimesinin anlamını bilmeyecek kadar ya cahildir, ya da önemsemiyordur. Lûtîlik demek, Lût’a a.s.’a ait, Lût’la ilgili demektir. Bu ahlâksızlığı Hz. Lut (a.s) hâşâ başlatmadı ki, onun adı ile özdeşleştirip lutilik diyor. Diyanet işleri başkanının Allah’tan af, Müslümanlardan da özür dilemesi gerekir

 

LGBT (lezbiyen, gay, biseksüel ve transgender), ahlaksızlıktır, eş cinselliktir, sapıklıktır. Lut kavmine benzemek isteyen ahlaksızlar, hayvanların dahi aynı cinsten olana (erkek erkeğe, dişi dişiye) ilgi duymadığını bilmeleri gerekir. Dişi hayvan dişi hayvana, erkek hayvan erkek hayvana ilgi duymaz. Demek ki bu lanetlenmişler daha aşağıdırlar ki, tiksindirici, aşağılayıcı olan erkek erkeğe ilişkiye giriyorlar. Bu iğrenç hareket, ilahi dinler olsun, batıl dinler ve putperestlikte olsun, asla uygun görülmemiştir.

 

Lut kavmi kadınları bırakıp erkekler ile ilişkiye giriyorlardı ve Allah onlara öyle bir azab verdi ki korkunç bir çığlık sesi ile azabı tattılar. Hala taş olmuş halleri duruyor. Bu iğrenç eşcinselliği=ibneliği yapanlar, aynı azabı mı istiyorlar?

 

“LÛT’u da, gönderdik! Lut, kavmine dedi ki:

"Alemlerde, sizden önce hiç kimsenin yapmadığı 'fahşayı' (hayasızlığı) mı yapıyorsunuz? Gerçekten siz, kadınları bırakıp, şehvetle erkeklere mi yaklaşıyorsunuz? Doğrusu siz, 'müsrif'(haddi aşan) bir kavimsiniz." (A’raf-80-81.Ayetler)

 

Bunun üzerine Biz, karısı dışında, (Lut'u) ve ailesini kurtardık; (karısı) ise, helake uğrayanlardan oldu. Ve onların üzerine, bir (azap) sağanağı yağdırdık. Bak! Mücrimlerin(suçluların) akıbeti nasılmış? (A’raf-83-84. Ayetler)

 

Günümüz toplumlarında, ibneliği ve başka cinsi rezaletleri meşrulaştırıp yaygınlaştıran ülkelerin aynı korkunç sonuçlara uğratılmayacağını sananlar aldanmaktadırlar. Bu ibnelik hareketi destekleyenlere soruyorum: Erkeğin erkekle evlenmesini normal mı karşılıyorsunuz? Bu nasıl bir namus ve ahlak anlayışı? Diyanet Allah’ın kitabının emirlerinin çoğunu gizliyor. Ancak bu demecine hak veriyorum.

 

“Emrimiz gelince oranın altını üstüne getirdik ve üzerlerine sağanak halinde, rabbin katında işaretlenmiş taşlar yağdırdık. Böyle cezalar zalimlerin başından hiç eksik olmaz.“ (Hud Suresi 82. Ayet).

 

“Güneş doğarken o korkunç ses bastırıverdi onları!

Bir anda şehirlerinin üstünü altına çevirdik. Pişirilmiş çamurdan yapılmış taş yağmuruna tuttuk onları!” (Hicr Suresi 73-74. Ayetler)

 

Peki, bu ahlaksızlar bu sapkınlığı yaparken, bu kadar cüreti nereden alıyorlar? Özellikle AKP döneminde, kısaca bir tarih kronolojisi yaptım.

 

*2002 yılında Genç Bakış programına katılan Erdoğan eşcinsellerin hak ihlali yaşadıkları ve kendi yönetimlerinde herhangi bir ayrıma maruz kalmayacaklarını ve haklarının teminat altına alınacağını taahhüt etti.

*2004 yılında TCK’da yapılan değişiklikle zina suç kapsamından çıkarıldı.

Diyanet İşleri Başkanına hep birlikte soralım. Dinen zemmedilen eşcinsellik, zina ve benzeri sapkınlıkların büyümesine, gelişmesine ve serpilmesine imkân tanıyan ve destek sağlayan, siyasi iradeye de bir kaç kelam etmeniz gerekmez mi?

*11 Mayıs 2011 tarihinde, İstanbul’da yapılan Avrupa Konseyi Bakanlar Kurulu toplantısında adı “Kadınlara Yönelik Şiddet ve Aile İçi Şiddetin Önlenmesi ve Bunlarla Mücadeleye İlişkin Avrupa Konseyi Sözleşmesi”, 60’ıncı AKP hükümeti tarafından imzaya açıldı.

*Sözleşme İstanbul’da yapıldığı için “İstanbul Sözleşmesi” adını aldı.

 

*Türkiye, İstanbul Sözleşmesi’ni sanki kutsal metinmiş gibi hem imzalayıp hem de onaylayan ilk ülkedir. Çekince de koymamıştır.

*Türkiye adına Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu imzaladı. Davutoğlu şimdi eline kına yaksın.

*Avrupa ülkelerinden 25 ülke çekince koymuştur.

*6 ülke sözleşmenin bazı maddelerine itiraz etmiş,

*6 ülke şerh koymuştur. 7 ülke sözleşmeyi imzalamamıştır.

* Türkiye ise, Müslüman bir ülke olmasına rağmen, çekince ve şerh koymadığı gibi, kayıtsız şartsız imzalayan ilk ülkedir

 

Sözleşme, imzaya açılmasından sonra onay için TBMM Genel Kurulu'na sunulmuş, 14 Mart 2012 tarihinde AKP, CHP, MHP ve BDP’nin oybirliğiyle 246 kabul ve sıfır ret oyuyla Meclis'te onaylanmıştır. (6251 Sayılı Kanun)

 

Böylece İstanbul Sözleşmesi’ni ilk imzaya açan, imzalayan ve onaylayan ülke Türkiye olmuştur; Sözleşme 1 Ağustos 2014 tarihinde yürürlüğe girmiştir. (*2)

Maalesef aile temelini ortadan kaldırmak için gelmişler. Ama bizler saf saf inanmamışız.

 

RUSYA KADAR OLAMAYACAK MIYIZ?

Rusya'da sapkınlığın yaygınlaşmasını önlemek amacıyla her türlü tedbir alınıyor. Rus Mahkemesi, LGBT’lilerin, aile değerlerini reddettiği, geleneksel olmayan cinsel ilişkileri teşvikinin ebeveynlere saygısızlık anlamına geldiği" gerekçesiyle LGBT’li eşcinsel sapkınların sosyal ağ sitelerini kapattı.

 

Türkiye'de giderek yaygınlaşan LGBT için herhangi bir önlem alınmaması karşısında, kamuoyu "Rusya kadar olamayacak mıyız? Diyerek tepkilerini dile getirmişlerdir. Vatandaşlar, haberin altındaki yorumlarında, bizimkiler her pisliğe taviz veriyorlar; icraate bakarsak Ruslar bizimkilerden daha Müslümanca hareket ediyor dediler. (*3)

 

Diyanet İşleri Başkanı gerçekten samimi ise bu sapkınlığın İlk aşaması olan İstanbul Sözleşmesinin imzaya açıldığı 2011 yılından, yürürlüğe girdiği 2014 yılına kadar olan süreçte tepkisini göstermesi gerekirdi. İbnelik aşaması son raddeye geldiğinde ve STK’nın tepkileri yükselince zevahiriyi kurtarmak için bu tepkiyi dile getiriyor.

 

Aşağıda, Lut Kavminin ibnelik yapmaları sonucu azabdan sonraki taş olmuş halleri.

KAYNAKLAR:

(*1) http://www.merhabahaber.com/6251-sayilı-kanun-17263yy.htm

Kaynak: 6251 Sayılı Kanun - Süleyman Küçük

(*2)  https://www.milligazete.com.tr/makale/3410749/siyamı-akyel/istanbul-sozlesmesinin-imza-ve-onay-sureci

Siyami Akyel: İstanbul Sözleşmesi’nin imza ve onay süreci. 09 Aralık 2019 Milli Gazete.

(*3) https://www.yeniakit.com.tr/haber/rusya-lgbtli-sapkınlarla-mucadelede-taviz-vermiyor-940123.html

 


Yorum Yapın
500

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz.