Yusuf Yılmaz

yusuf.yilmaz.06@hotmail.com
Yazarın sitemizde "115" adet yazısı bulunmaktadır. Eklenme Tarihi: 05/09/2018 9070 kez okundu.

TV KANALLARINDAKİ SURİYE VE İDLİB İLE İLGİLİ GEYİK MUHABBETİ AÇIK OTURUMLAR

Türkiye’deki TV kanallarına bakıyorum da, Suriye ve İdlib şehri ile ilgili oturumlar üzerine oturum düzenliyorlar. Sözde gazeteci ve akademisyenlerin, İdlib şehrinde ölüm ile burun buruna gelen 4 milyon insanın durumundan hiç bahsetmedikleri ve bu duruma dikkat çekmediklerini görüyoruz. Ayrıca Suriye’de 1 milyon insanın katilleri olan Esed, Putin, Hamaney’e ve “ne kadar Müslüman ölürse o kadar iyi olur” gözü ile bakan emperyalist katil Amerika ile batıya tek söz etmedikleri gibi, “Suriye’de kim kazanacak, hangi ülke nasıl bir hesap içerisinde” geyik muhabbeti misali, güya Suriye (İdlib’i) tartışmaktadırlar.

 

Hiçbiri, ölümün kenarına gelmiş olan 4 milyon sivil vatandaşın durumunu dile getirmiyor, bu konuda bir endişe dahi duymuyor. Bu nasıl bir insanlık duygusu anlamış değilim. İnsanlığınıza, gazeteciliğinize ve akademisyenliğinize tüküreyim. İnsanlığınız batsın. Bir de başımıza güvenlik uzmanı kesilen geri zekâlıların da, bu insanlıktan nasibini almamışlardan farklı konuşmadıklarını görüyoruz. Bunlar hep, algı operasyonu ile toplumun gündemini değiştirmekten başka bir şey değildir. Allah ıslah etsin ve bildiği gibi yapsın.

 

İnsanlık ölmüş, Müslümanların üzerine ölü toprağı serilmiştir. Müslüman ülke yöneticileri ise gaflet, ihanet ve koltuk sevdasındadırlar. Allah’ın İslam topraklarında nimet olarak verdiği, başta petrol olmak üzere yeraltı ve yerüstü kaynaklarını, bir saltanat koltuğu uğruna efendileri olan batıya ve batıl (Hakk olmayan) ülkelere peşkeş çekmektedirler.

 

Kimileri ise el altından İsrail’e her türlü lojistik desteği veriyor. Bir deveyi kızartıp, sofrada domuzlar gibi başına üşüşen bu hain alçaklar; petrolden kazandıklarının zekâtını dahi, hain Mahmud Abbas’ın yönettiği Filistin’de İsrail’e karşı mücadele edenlere gönderseler, onlar İsrail’i rezil ederler. Dünyada açlıktan ölen insanlar da açlık çekmezler.

 

Yusuf Süresi 87. Ayette de belirtildiği gibi,  Allah’ın rahmetinden ancak kâfirler topluluğu ümidini keser. Rabbim biz senin rahmetinden ümidimizi kesmiyoruz. Suriye’de en son 4 milyon vatandaşın yaşadığı insanlara kol kanat ger. Çünkü dünyada kemiyet olarak kuru kalabalık Müslüman! Topluluğu olmasına rağmen, keyfiyet olarak Müslümanlar yoktur, aciz ve zillet içerisindedirler. Elbette kâfirlerin tuzağı ve hesabı varsa, senin de onların tuzakları ve hesapları üzerinde tuzakların en hayırlı olan tuzağın (Enfal 30 ve Ali İmran 54. Ayetleri) vardır. Biz bilemeyiz ve sen her şeyi en iyi gören ve bilensin.

 

Bu nedenle senin hesabından sual olunmaz ve paramparça olmuş, senden başka hiçbir sahipleri ve koruyucuları olmayan (Suriye, Doğu Türkistan, Myanmar (Arakan) v.b. yerdeki bu insanları (Fil Süresinde ve onunla ilgili kıssalarda geçen Abdülmüttalib’in “Kâbe’yi, Kâbe’nin sahibi korur” sözleri gibi)  koru. Âlim diye geçinen sicilli belâmların, Kur’an ile indirilen dine değil de, heva ve heveslerine uygun uydurulan dine uymaları ile Müslümanları da peşlerinden sürüklemelerinden dolayı Müslümanlar büyük cezalar çekiyorlar,  çekecekler ve çekmeye mahkûmdurlar. En iyisini sen bilirsin Rabbim, her şeyi sana havale ediyoruz ve bizi “Allah bize yeter, O ne güzel vekildir" (Ali İmran 173.Ayet)’te diyenlerden eyle (Âmin).

 

Yusuf YILMAZ - 05/09/2018 – Ankara

 


Yorum Yapın
500

Bu yazıya toplam 6 yorum yapıldı.
 • Başlık : İdlibde ki dram. 10/09/2018 10:17:50
  Gönderen : CÜNEYT DURAN
  Esed ve Müslüman düşmanı ülkelerin elleri kan içinde. Rusya ve Suriye uçakları İdlib'i bombalıyor. Esad yönetimi, İdlib bölgesinin kayıtsız şartsız kendi yönetimine dahil olmasını istiyor. Zengin müslüman ülkeler açıklama yapmaktan bile çekiniyor. Siviller ölüyor. İnşallah olmaz ama İdlib deki halk Suriye sınırına dayanırsa ne olacak? Bi 30 milyar dolarda onlar için harcıyacağız. ABD fosfor bombalarıyla İdlib i vurdu. İş çok ciddi. Allah sonumuzu hayr etsin.
 • Başlık : Sözkonusu müslüman ulkeler ve Turkiye olursa 08/09/2018 22:51:40
  Gönderen : Ziya
  Evet bahsettiğiniz gibi Türkiye ile ilgili bir kayıp olması sözkonusu isr mutlaka tv lerde belirli akıllilar cıkarlar anlatırlar anlatırlar anlatiiiiirrrrrlaaaar.Yazık günah.
 • Başlık : Tabi olmak 08/09/2018 22:16:27
  Gönderen : Gürsel
  İnsan toplu halde Yaşar eden nasıl niçin sorularımı yaşamında sorgulamalıdır dünyaya geliş Gaye’si Doğum ve ölüm arasındaki köprü üzerinde geçen ömrün niçin harcadığının sorgulamalı dünyayı kazanmakmış yoksa var eden Allah’a verilen ömrün minetaelığını peygambere olan bağlılığım örnek yaşamı hayatına model seçmekmi bu arada bocalıyoruz ferin Nemrut örnek alıp yaşamaksızın şu an kuran ve Süneten uzak kendi nefsimize göre dini camide ayrı cami dışında ayrı yani riyakar bir modelle kendimizi avutu
 • Başlık : Yorumlarınız için teşekkürler 06/09/2018 18:08:39
  Gönderen : Yusuf YILMAZ
  Allah razı olsun, yorumlarınız içn teşekkür ederim . Müslümanların haline bakınca insan dayanamıyor, köşe yazısı yazmak zorunda kalıyorum. Selâm ve dua ile Allah 'a emanet olunuz.
 • Başlık : Tşk 06/09/2018 06:04:04
  Gönderen : Yusuf Çetin
  Ağzına kalemine sağlık gerçekten tv lerde konu ile ilgili tam bir geyik muhabetti Allah islah etsin. Slm
 • Başlık : Amin 06/09/2018 00:32:48
  Gönderen : Murat Koyuncu
  Allah razı olsun.Guzel anlattın